İçeriğe geç

Sepet

Sepetiniz boş

Ön Bilgilendirme Formu

SELAMLIQUE İSTANBUL ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

 

1.SATICI BİLGİLERİ        

Ünvanı                        : Haremlik Gıda Dekorasyon ve Ekipmanları Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti.

Adresi                         : Kanlıca Mah. Mihrabat Cad. No: 90 34810 Beykoz/İstanbul

Telefon                        : +90 216 693 10 40

Faks                            : +90 216 693 10 41

Email                          : selamlique@selamlique.com

Mersis No                   :0457052120700014

Vergi No                     : 4570521207

Gıda İşletme Kayıt No: TR-34-K-215670

Şirketimiz, İstanbul Ticaret Odası(İTO) üyesidir. İTO davranış kurallarına www.ito.org.tr linkinden ulaşabilirsiniz.

 

2.KONU        

Bu ön bilgilendirme formu https://www.selamlique.com/ web sitesi üzerinden satışa sunulan aşağıda temel nitelikleri belirtilen mal ve hizmetlerin satışından önce 6502 sayılı  Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun, 27.11.2014 tarihli 29188 sayılı Resmî Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ve 23.08.2022 tarihli 31932 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik gereğince ön bilgilendirme yapmak adına sizler için hazırlanmıştır. Lütfen ön bilgilendirmeyi dikkatlice okuyunuz. Siparişi onaylamanız halinde sipariş konusu ürüne ilişkin aşağıda belirtilen ödeme yükümlülüğü altına gireceğinizi bildiririz.

 

3.SİPARİŞ/BİLGİLENDİRME KONUSU MALLARIN TEMEL NİTELİKLERİ

Ürünlerin türü, modeli, miktarı, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli bilgileri aşağıdadır:

ÜRÜN ADI                             : {ÜRÜN ADI}

SİPARİŞ ADEDİ                    : {SİPARİŞ ADEDİ}

SATIŞ BEDELİ                      : {SATIŞ BEDELİ}-TL(KDV dahil)

KARGO BEDELİ                   : {KARGO BEDELİ}-TL

VERGİLER DAHİL ÖDENECEK

TOPLAM TUTAR                 : {ÖDENECEK TOPLAM TUTAR}-TL

Ürüne ilişkin ürünün niteliğine göre saklama koşulları/besin değeri/alerjen uyarısı/bakım talimatı/garanti süresi gibi detaylı bilgi, web sitemizde ilgili ürün sayfasında yer almaktadır.

 

4.ÖDEME ŞEKLİ

Ödemeler banka kartı veya kredi kartı ile yapılır. Ödeme yapabilmeniz için kartınızın internet alışverişine açık olması gerekir. Web sitemizde iyzico altyapısı kullanılmaktadır. "Şimdi öde" düğmesine tıkladıktan sonra, satın alımınızı güvenle tamamlamanız için iyzico - Kredi ve Banka Kartları ağ geçidine yönlendirilirsiniz.

 

  1. TESLİMAT VE İFAYA YÖNELİK BİLGİLER

900 TL üzeri yurtiçi alışverişlerinizde siparişiniz ücretsiz kargo ile gönderilir.

Ürünlerin teslimi, adrese teslim şeklinde olacaktır.

Teslim edilecek kişi    :  {TESLİM EDİLECEK KİŞİ}

Teslimat adresi           :  {TESLİMAT ADRESİ}

 

Siparişiniz, kayıtlı teslimat adresine kargo ile 30 günlük yasal süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için teslimat adresinin uzaklığına bağlı olarak sipariş edilen ürün sayfasında belirtilen süre içerisinde teslim edilecektir.

Teslimat ve ifaya ilişkin herhangi bir talebiniz veya şikayetiniz olması halinde (0216) 693 10 40 numaralı telefondan, web sitemizde yer alan iletişim formundan veya selamlique@selamlique.com e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz. Temennimiz tüm talep ve şikayetlerinizin iyi iletişim ile çözülmesidir. Şikayet başvuruları, derhal kayıtlara alınacak, yetkili birimler tarafından değerlendirilerek çözümlenmeye çalışılacak ve en kısa sürede size dönüş sağlanacaktır.

 

  1. CAYMA HAKKI

Herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin on dört gün içinde sözleşmeden cayma hakkınız vardır. Bu süre, kural olarak ürünün teslim edildiği gün başlar.

Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde; tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen ürünlerde, sizin veya belirlediğiniz üçüncü kişinin son ürünü teslim alındığı gün esas alınır. Birden fazla parçadan oluşan ürünlerde ise sizin veya belirlediğiniz üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün esas alınır.

 

Cayma bildiriminizi aşağıdaki iletişim yöntemleri ile yapabilirsiniz:

Email              : selamlique@selamlique.com

 

Cayma hakkının istisnaları

Aşağıdaki mal veya hizmetlerin satın alınması halinde cayma hakkı kullanılamaz:

1.Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetler,

2.Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar,

3.Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek mallar,

4.Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanlar,

5.Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallar,

6.Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin olanlar,

7.Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetler,

8.Tanıtma ve kullanma kılavuzunda satıcı veya yetkili servis tarafından kurulum veya montajının yapılacağı belirtilen mallardan kurulum ya da montajı yapılanlar.

 

GIDA ÜRÜNLERİNDE CAYMA HAKKI KULLANILAMAZ. KAHVE VE ŞEKERLEME KATEGORİSİNDEKİ ÜRÜNLERİMİZ ÇABUK BOZULABİLEN VEYA SON KULLANMA TARİHİ GEÇEBİLECEK MAL NİTELİĞİNDE OLDUĞUNDAN, ALICININ CAYMA HAKKI BULUNMAMAKTADIR.

 

Cayma Hakkınızı Kullanmanız Durumunda İade Prosedürü

Cayma bildiriminizin kabul edilmesi halinde cayma hakkını kullandığınıza ilişkin bildirimi yönelttiğiniz tarihten itibaren 14 gün içinde ürünü iade adresimize göndermeniz gerekmektedir. Aksi halde cayma hakkınız sona erer.

Kargo ile iade yapılmalıdır.

  • Cayma bildiriminiz üzerine size Aras Kargo ile iade için bir kod ile gönderilecektir.
  • İade etmek istediğiniz ürünleri Aras Kargo aracılığıyla gönderiniz. Alıcı kısmına iade kodunu ekleyerek ücretsiz gönderim yapabilirsiniz.
  • Başka bir kargo şirketinin tercih edilmesi halinde iade kargo ücretinden alıcı sorumludur.
  • İade adresimiz : Depo adresimiz olan Otağtepe Cad. Maral Sok. No.19-A Kavacık/İSTANBUL’dur.

Lütfen gönderdiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygun olduğundan ve gönderinize faturanızı eklediğinizden emin olun. İade edilen mal; ambalajını ve etiketlerini içermelidir.

Kullanılmış mallar cayma hakkına konu edilemez.

Geri ödemeler: İade ettiğiniz ürünler iade şartlarına uyduğu takdirde, şirketimiz ödemelerinizi 10 gün içerisinde iade eder.

Herhangi bir sorunuz veya iade ederken yardıma ihtiyacınız varsa (0216) 693 10 40’u arayabilirsiniz.

 

  1. UYUŞMAZLIK

Taraflar arasında uyuşmazlık durumunda, öncelikle karşılıklı görüşme ve iyi niyet esastır. Arabuluculuk görüşmeleri ile de uyuşmazlığın iyi ilişkilerle çözülmesi temenni edilir.

Ön Bilgilendirmenin uygulanması sürecinde doğabilecek uyuşmazlıklarda, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun uyarınca Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dahilinde şirketimizin yasal adresindeki, tüketici olarak sizlerin ikametgahındaki veya hizmeti satın aldığınız yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri ve Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Tüketici mahkemelerinde görülen uyuşmazlıklarda dava açılmadan önce arabulucuya başvurulmuş olması dava şartıdır. Bu sebeple dava açmadan önce arabuluculuk yoluna başvurmanız gerekmektedir.

 

İşbu bilgilendirme formuna her zaman web sitemiz üzerinden erişebilirsiniz. Ayrıca erişiminizin kolay olması için  söz konusu metin siparişiniz üzerine sizlere e-posta ile gönderilecektir.

 

Bilgilendirilen Tüketici

Ad/soyad                     :{SİPARİŞ VEREN AD/SOYAD}                Tarih: {GÜN/AY/YIL}